Ból w okolicach pępka

Ból w okolicach pępka

Wyłączono przez

Każdy czasem doświadcza jakiegoś bólu. A to ból głowy, to ból stawów, czasem dokucza ból brzucha. Zdarza się również ból w okolicach pępka i wówczas ogarnia panika, bo nie wiadomo co to jest. Niekiedy obolały myśli o najgorszym. Wydaje mu się, że już umiera, bo ból ten nie ustępuje, a nasila się i wciąż powraca. Warto w takiej sytuacji udać się do specjalisty, bo to nie musi być coś strasznego.

Ból w okolicach pępka to nic przyjemnego, a nawet wręcz przeciwnie. Może świadczyć o chorobie jelit lub trzustki. Nierzadko bywa objawem wczesnego zapalenia wyrostka robaczkowego, nieżytu żołądkowo-jelitowego, a także niedrożności czy zapalenia jelit. Oczywiście tak być nie musi. Czasem ból w tych miejscach pojawia się bez konkretnego powodu. Ktoś się uderzy, zapomni o tym, a później zastanawia się, dlaczego boli i co mu dolega. Zdarza się, że przez chwilę boli i po pewnym czasie przestaje. Także tym bardziej nie powinno się przejmować. Jeżeli natomiast ból okaże się bardzo silny i intensywny, można wziąć tabletkę przeciwbólową, która na pewno pomoże go zwalczyć. Nie przyczyni się jednak do trwałego uśmierzenia bólu czy wyleczenia dolegliwości. Z tym musi już zaznajomić się lekarz i zastosować konkretne metody leczenia.

Ból w okolicach pępka może świadczyć o bardzo wielu chorobach, ale też o przejściowych dolegliwościach spowodowanych zmęczeniem, uderzeniem i innymi zdarzeniami.

  Prawdziwa sztuka gotowania