Cięcie kosztów w hurtowniach alkoholi

23 marca 2017 Wyłączone przez admin

W gospodarce i wielu firmach największym problemem ostatnich lat są rosnące coraz to bardziej i szybciej koszty pracownicze. Od dziesięciu lat koszty ubezpieczeń społecznych oraz wynagrodzeń pracowników wzrosły kilkukrotnie, podczas gdy ceny towarów wzrosły ledwie o kilka procent. W takiej sytuacji nie ma co się dziwić, że wszystkie przedsiębiorstwa poszukują oszczędności na pracownikach.

Jedną z ciekawszych alternatyw może być popularny ostatnio outsourcing, który polega na zlecaniu pewnych prac podwykonawcom. Z tego rozwiązania często korzystają hurtownie alkoholi, które zlecają obsługę zamówień klientów zewnętrznej firmie. Dzięki temu taka hurtownia może ograniczyć się tylko do posiadania hali, na której będą składowane alkohole, oraz kilku pracowników fizycznych. Cała część biurowa będzie obsługiwana przez kogoś innego, co pozwoli firmie zaoszczędzić dużo pieniędzy. Te pieniądze mogą zostać potem spożytkowane na rozwój firmy lub większe rabaty dla klientów.

Z tego powodu jest to świetny sposób na zarządzanie kosztami, z jakimi boryka się każda hurtownia alkoholi. Alkohol jest towarem o stosunkowo długim terminie przydatności, dlatego nie jest potrzebna specjalistyczna przestrzeń do przechowywania, co pozwoli na jeszcze większe oszczędności. Dzięki temu wszyscy są zadowoleni, nawet klienci, którzy mogą liczyć na większe rabaty przy zamówieniach hurtowych, niż w konkurencyjnych hurtowniach, które same obsługują zamówienia na wyroby alkoholowe składane przez klientów każdego dnia o różnych porach dnia i nocy.