Filtr do butelek Dafi – co warto wiedzieć przed zakupem

Filtr do butelek Dafi – co warto wiedzieć przed zakupem

Wyłączono przez

Filtry Dafi do wody to urządzenia gospodarstwa domowego, które mogą zmienić charakter wody z kranu. Wkład filtrujący zastosowany w filtrze do wody może redukować mikroorganizmy, osady wapienne, zawieszone cząstki i inne zanieczyszczenia. Woda z kranu jest jednym z najściślej monitorowanych produktów spożywczych. I choć stosowanie filtrów do wody nie jest konieczne ze względów zdrowotnych. Niemniej jednak wielu konsumentów widzi różnicę po przefiltrowaniu za pomocą filtra do wody pitnej – nie tylko ze względu na lepszy, bardziej miękki smak.

Filtr Dafi – podpowiadamy najważniejsze parametry

Wiele filtrów do wody zawiera niewielkie ilości węgla aktywnego w wkładach filtracyjnych. Jest to porowaty węgiel, który ma liczne mikroskopijne pory, przez które przepływa woda. Ze względu na dużą powierzchnię wewnętrzną węgiel aktywny doskonale nadaje się jako materiał filtracyjny, a filtry do butelek Dafi do codziennego użytkowania.

Gdy woda przepływa przez węgiel aktywny, chemikalia i inne materiały zostają uwięzione w porach i już w nim pozostają. W ten sposób można wiązać chlorowane węglowodory, środki do pielęgnacji roślin lub leki. W wyniku tego nie można odfiltrować jonów metali ciężkich (takich jak ołów), azotanów i wapna. Ogólnie rzecz biorąc, im drobniejsze pory węgla aktywnego w filtrze z węglem aktywnym, tym wyższa wydajność filtra.

Filtry do butelek Dafi – dlaczego warto kupić jonowy filtr

Filtry do butelki Dafi jonowe to materiały, za pomocą których rozpuszczone jony można zastąpić innymi jonami o tym samym ładunku – np. tlenek glinu, chlorofil lub żywica syntetyczna. Na przykład jony wapnia o ładunku dodatnim mogą być wymieniane, dzięki czemu filtrowana woda staje się bardziej miękka. Metale ciężkie, takie jak ołów, można również usunąć z wody za pomocą tego procesu.

  Jak wyczyścić Geberit? Poradnik krok po kroku

Ważne jest przestrzeganie wytycznych dotyczących wymiany. Filtry Dafi jonowe powinny w tych urządzeniach być regularnie wymieniane. Jeśli filtr jest pełny bez twojej uwagi, duże ilości zanieczyszczeń mogą dostać się z powrotem do wody i zostać wchłonięte niezauważone.

Jeśli woda jest szczególnie wapienna, odpowiedni filtr dafi do wody może ochronić sprzęt kuchenny przed silnym zwapnieniem. W zależności od systemu filtrującego filtrowane są różne substancje. Jeśli nie lubisz wody z kranu, dobrym wyborem jest filtr do wody, ponieważ filtry mogą zmiękczać wodę lub usuwać chlorowane składniki. Kto pije wodę z kranu, nie musi już kupować wody mineralnej.