Jak zaaranżować małą kuchnię i maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

Jak zaaranżować małą kuchnię i maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

Wyłączono przez

Jak zaaranżować małą kuchnię i maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

Ciasne kuchnie to niestety codzienność wielu osób. Ale czy jesteśmy skazani na niewielką przestrzeń i brak funkcjonalności? Całkowicie nie. Wystarczy jedynie zaprojektować naszą kuchnię w odpowiedni sposób. Jak to zrobić? Oprócz tradycyjnych rozwiązań, jak np. wieszaki, warto zastosować kilka innych tricków. Dzięki nim każdej kuchni uda się zyskać na funkcjonalności i lekkim wystroju. Gotowi na metamorfozę?

Zyskaj w kuchni na wysokości

Mała kuchnia to często brak miejsca na duże meble, jak np. szafki wiszące. Aby nieco zyskać na przestrzeni, warto zamienić je na bardziej funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie montaż półek. Taki element można zawiesić dosłownie wszędzie – od sufitu, po wykorzystanie przestrzeni pod oknem kuchennym. Dzięki temu zyskujemy miejsce nie tylko do przechowywania kubków, talerzy i innych elementów, ale również na ozdoby – rośliny doniczkowe, kosze itp. A wszystko to bez utraty wartościowej powierzchni.

Zaaranżuj małą kuchnię z kreatywnością

Aby zyskać na funkcjonalności w małej kuchni, warto zastosować kilka oryginalnych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie wymyślny sposób na oświetlenie. Dzięki niemu nawet niewielka przestrzeń będzie wyglądać o wiele bardziej przestronnie i przytulnie. Zamiast więc klasycznych, wiszących lamp, postaw na bardziej kreatywny pomysł. Źródłem światła w kuchni mogą stać się np. wieszaki na przyprawy, upiększone lampkami LED. Ciekawym rozwiązaniem jest też montaż światełek pod szafkami. To nie tylko ozdoba, ale również praktyczne rozwiązanie do pomieszczeń, w których brakuje okien.

Skorzystaj z minimalizmu

Kolejnym sposobem na powiększenie przestrzeni w małej kuchni jest zastosowanie minimalistycznego stylu. Oznacza to, że zdecydujemy się na delikatne kolory na ścianach, bez wzorów i ciemnych odcieni. Warto też wybrać meble w jasnej kolorystyce i ułożyć je w jednej linii. To pomoże nam zyskać na przestronności i sprawi, że kuchnia nabierze lekkości. Aby chociaż w niewielkim stopniu zwiększyć optyczną przestrzeń w kuchni, można zastosować również lustra lub szklane elementy. Te ostatnie nie tylko powiększą wnętrze, ale również ochronią je przed zabrudzeniami.

  Serwis i naprawa zmywarek Uniejów - Wszystko, co musisz wiedzieć

Podsumowanie

Jak widać, mała kuchnia wcale nie musi być synonimem ciasnoty i braku funkcjonalności. Warto jedynie kilka razy zastanowić się nad projektem pomieszczenia i wykorzystać dostępne rozwiązania. Prostota, kreatywność oraz odejście od ciemnych kolorów to podstawy udanych aranżacji. Dlaczego więc nie spróbować?