Jak zamaskować rurę od gazu w kuchni

Jak zamaskować rurę od gazu w kuchni

Wyłączono przez

Zaczynamy od podstaw

Przy remoncie lub urządzaniu kuchni zawsze pojawia się pytanie jak zamaskować rurę od gazu? Ma to nie tylko znaczenie estetyczne, ale także praktyczne – trzeba zabezpieczyć się przed potencjalnym zagrożeniem czy to dla dzieci, czy też innych domowników.

Jak zadbać o bezpieczeństwo i estetykę bez przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych? Czy jest to możliwe?

Tak, to możliwe!

Okazuje się, że odpowiednie zabezpieczenie kuchennej rury gazowej to nie problem wcale. Wystarczy kilka prostych trików, aby skutecznie zamaskować rurę i wzbogacić estetykę kuchni. Zobaczmy jakie to sposoby.

1. Kolorystyczne dopasowanie rury

Prosty trick to zamaskowanie rury, polega na pomalowaniu jej w kolorze ścian lub mebli kuchennych. W ten sposób rura stanie się niewidoczna. Pamiętajmy jednak, aby użyć farby odporniej na wysoką temperaturę, która utrzyma kolor rury na dłużej.

2. Wykorzystanie paneli ściennych

Kolejnym sposobem jest zamaskowanie rury za pomocą paneli ściennych. Takie panele występują w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu z łatwością możesz dopasować je do stylu swojej kuchni. Poza tym panele ścienna stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami rury gazowej.

3. Ukrycie rury w szafce kuchennej

Jeżeli kuchnia posiada szafki, to można ukryć rurę pod jednymi z nich. Należy pamiętać, aby pozostawić miejsce na wentylację, aby powietrze w szafkach nie osiągało wysokiej temperatury. Można również wstawić dodatkowe półki, aby stworzyć miejsce na chusteczki papierowe, serwetki czy też odkurzacz miotełkę.

4. Ramka lakierowana w kolorze ściany

Kolejnym pomysłem jest zamaskowanie rury gazowej za pomocą specjalnie wykonanej ramki rowerowej w kolorze ściany. Ramka będzie miała zarówno praktyczne znaczenie, jak i pozwoli na osiągnięciu estetyki kuchennej.

  Jak wyprowadzić wentylację z kuchni? Kilka sposobów, które warto rozważyć

Podsumowanie

Jak widać, jest wiele sposobów na zamaskowanie rury gazowej w kuchni. Wszystkie z nich przynoszą wiele korzyści, od poprawy estetyki po zwiększenie bezpieczeństwa w kuchni. Nasuwa się tylko jedno pytanie:

Czego czekasz?

Wybierz najbardziej odpowiedni sposób do swojej kuchni i ciesz się bezpieczeństwem oraz nowym wyglądem swoich mebli kuchennych.