Urolog w Poznaniu – kompletny poradnik dla każdego pacjenta

Urolog w Poznaniu – kompletny poradnik dla każdego pacjenta

Wyłączono przez

Układ moczowo-płciowy jest złożonym układem i wytwarza wiele różnych obrazów klinicznych. Zadaniem urologa jest zdiagnozowanie tych obrazów klinicznych i odpowiednie ich leczenie. Niestety, nawet dzisiaj urologia wciąż jest najeżona licznymi uprzedzeniami. Poczucie wstydu przed chorobami i obawa przed badaniem urologicznym utrudniają wielu pacjentom decyzję na wizytę. Nie ma jednak na co czekać, urolog w Poznaniu rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Urolog w Poznaniu prywatnie – lekarz nie tylko dla mężczyzn

Głównym powodem, dla którego kobiety odwiedzają urologa w Poznaniu, jest zapalenie pęcherza moczowego. Kobiety szczególnie często cierpią na takie infekcje dróg moczowych. Są ku temu przyczyny anatomiczne: cewka moczowa u kobiet ma tylko kilka centymetrów długości, więc bakterie mogą łatwiej dostać się do pęcherza niż u mężczyzn.

Innym problemem urologicznym u kobiet jest nietrzymanie moczu: co trzecia kobieta jest zagrożona tzw. wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Inne możliwe choroby urologiczne u kobiet to wypadanie macicy, kamienie moczowe i guzy nerek lub pęcherza moczowego.

 

Lekarz urolog w Poznaniu – podpowiadamy, kiedy udać się na badanie profilaktyczne

Jeśli zauważysz objawy ze strony układu moczowo-płciowego, zdecydowanie powinieneś udać się do urologa w Poznaniu – bez względu na wiek. Jednak dużym błędem jest to, że możesz zaoszczędzić sobie wizyty u urologa, jeśli nie masz problemów z erekcją, pęcherzem i tym podobnymi.

Badania profilaktyczne wykonywane przez urologa z Poznania mogą ratować życie, zwłaszcza w zakresie wczesnego wykrywania raka prostaty. Rak prostaty jest złośliwym nowotworem gruczołu krokowego u mężczyzn i jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka u mężczyzn.

Za pomocą badania przesiewowego u urologa w Poznaniu, raka prostaty i zewnętrznych narządów płciowych można wykryć w najwcześniejszym możliwym stadium i odpowiednio leczyć. Zwiększa to szansę na wyleczenie.

Urolog

Wielu pacjentów niechętnie odwiedza urologa w Poznaniu, z obawy przed nieprzyjemnymi pytaniami i badaniami. Nie ma tu jednak miejsca na poczucie wstydu: urologowie specjalizują się w obrazach klinicznych medycyny seksualnej i rutynowo przeprowadzają badania urologiczne. W obecności tych specjalistów nic nie powinno być dla Ciebie niewygodne ani krępujące.